O NÁS

Vítejte na webových stránkách naší chovatelské stanice!
Kočky plemene kanadský sphynx chováme od r. 2009, kdy jsme si pořídili našeho prvního kocourka Gibona Gastona řečeného familiérně "Micoušek". V roce 2012 jsme mu po dlouhém hledání našli nevěstu - krásnou černou kočičku Darcy. V dubnu roku 2013 se nám narodila první koťátka, z nichž v naší chovné stanici zůstala bikolorová kočička Almira. A v roce 2014 jsme náš chov rozšířili o nadějného kocourka Ralfa, který pochází z ruské linii.

Chovu sphynxů se výrazněji věnujeme od roku 2012. Naše chovatelské stanice AZCAZÚ byla zaregistrována u světové organizace FIFÉ v roce 2013. Jsme řádným členem Českého svazu chovatelů koček a jeho místní organizace v Hradci Králové.

Naším cílem je podporovat chov ušlechtilých koček s PP, zdokonalování plemene sphynx a odchov nejen koťátek krásných a roztomilých, ale především koťátek zdravých. Z tohoto důvodu postupují všechny naše chovné kočky pravidelné veterinární prohlídky, jsou řádně očkovány, odčervovány a testovány na nemoci FELv a FIV. Samozřejmostí je každoroční preventivní vyšetření srdíčka HCM.

Koťata narozená v naší CHS mohou odcházet do nových domovů ukončením 3. měsíce věku, preferujeme však nechat je zcela samostatně odstavit od matky - což je většinou o něco později, okolo 4. měsíce věku. Než koťátko opustí domov, je možné jej chodit navštěvovat a seznamovat se s ním i péčí o něj. V době odběru jsou koťátka 3x odčervena a očkována proti panleukopénii (kočičí mor) a komplexu kočičí rýmy (zahrnuje infekce kalicivirem, herpesvirem a chlamydiózou). V České republice není povinné očkování proti vzteklině, nicméně jej doporučujeme, jelikož do zahraničí se toto očkování vyžaduje.

Základním dokumentem, který nový majitel obdrží je smlouva o prodeji kočky, dále kopie zdravotních testů rodičů kotěte, očkovací průkaz (pet pas), rodokmen (průkaz původu, PP).

Cena za koťátko je odvislá od typu a barvy kotěte, kvality rodičů a nejvíce od toho, zda je na mazlíčka (podmínkou je kastrace kočky) nebo pro chov. V ceně je vždy zahrnuto 3x odčervení, očkování proti panleukopénii, komplexu kočičí rýmy, mikročip, poradenský servis, výbavička (dečka, granule, oblíbená hračka, kosmetika apod.).

One thought on “O NÁS

  1. Hořická Anna

    Dobrý den,

    chtěla jsem se Vás, zeptat, jestli by bylo možné, až budete mít koťa se k Vám přijet podívat. Sphynx se mi moc líbí jako plemeno, hlavně pro jejich povahu a chtěla bych se u zkušeného chovatle na ně podívat.

    Děkuji Hořická

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..